قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها
اولین وبلاگ تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال شما:

چرا بچه ها رو تشویق می کنید که از شما بپرسن مسائل جنسی شونو در حالیکه پدر و مادراشون خیلی بهتر می تونن این کارو انجام بدن! بچه ها رو تشویق کنید تا بتونن مسائلشونو از پدر و مادراشون بپرسن و بگید اونا بهترین راهنماشون میتونن باشن.
بهتره به بچه هامون بگید که در مسائل دین خجالتی وجود نداره و با پدراشون صمیمی باشن!
  
           

پاسخ:

بسم الله
اولا عرض سلام

ثانیا عرض تشکر از شما دوست بزرگوار

میدانم که از باب نصحیت دلسوزانه این جملات را فرموده اید و تقاضامندم که سخنان بنده را نیز به دقت مطالعه فرمائید.
حرف شما صحیح است و ما همیشه در مشاوره هایمان (چه حضوری و چه اینترنتی) شدیدا به نوجوانان تائید میکنیم که بهترین دوستانتان، پدر و مادر هستند ولی در اینجا چند مسئله مطرح میشود و ما با دو مشکل و یک حقیقت رو به رو هستیم و بنده تعجب میکنم که چرا این چنین با قاطعیت فعالیت بسیار مهم این وبلاگ را زیر سوال می برید.

پس لطفا دقت فرمائید.

اولا اینکه در نهایت تاسف پدرها و مادرها شرایط را طوری فراهم نموده اند که نوجوانشان نتواند به راحتی با آنها صحبت کند و در موارد زیادی نوجوان با اخم والدین نیز روبه رو میشود و این مسائل در اکثر خانواده ها، تابو بوده و حرف زدن درباره آنها، نوعی بی ادبی محسوب میشود. این طور نیست؟!!!

ثانیا بازهم در کمال تاسف، تعداد زیادی از پدرها و مادرها راه مشاوره صحیح به فرزند را نمیدانند. مثلا اگر فرزندشان از آنها بپرسد که من چگونه متولد شده ام، یا می گویند: به تو مربوط نیست و یا مادر میگوید که مثلا یک قرص از داروخانه گرفتم و به تو حامله شدم. و متاسفانه این نوع سخنان از طرف والدین، دیوار بی اعتمادی را میان فرزندان و والدین بلندتر کرده و نوجوان برای پاسخ به سوالات خود به سراغ منابع دیگر میرود. منابعی که در اکثر اوقات، باعث انحراف شدید نوجوان می شوند. آیا این طور نیست؟!!!

دوست گرامی، مشاوره صحیح دادن اصول بسیار زیادی دارد و مشاوران ما، مقالات و کتابهای بسیاری در این زمینه مطالعه نموده اند که امروز ادعا میکنند میتوانند به نوجوانان مشاوره بدهند.

پس دو مشکل این بود که: 1) شرایط اکثر خانواده ها، اجازه چنین بحث هائی را به نوجوان نمی دهند و 2) راه مشاوره صحیح را بیشتر والدین نمی دانند و نمیدانند چگونه این مسائل را مطرح کنند.


و اما یک حقیقت:

دوست عزیز، این حقیقت را چگونه میتوان نادیده گرفت؟؟
وقتی نوجوان به ما میگوید که دوسال است خودارضائی میکند و نمی تواند ترک کند، آیا به نظرتان نوجوان هیچگاه به والدین خود چنین حرفی را می زند؟؟؟  هیچگاه. چون نوجوان می داند که این کار گناه است و خطاست و برای حفظ آبروی خود، هرگز چنین مسائلی را با والدین مطرح نمیکند. فلذا این نشانه پاکی فرزندانمان است که برای رفع مشکلاتشان و رسیدن به پاکی سابقشان، به ما مراجعه میکنند و درخواست کمک میکنند.
دوست عزیز، در مشاوره آنلاین، نوجوان به راحتی با ما چت میکند و حرف های خصوصی اش را با ما مطرح میکند. حرف هائی که اگر والدین از آن مطلع شوند، حتی ممکن است او را از خانه خود اخراج کنند. شما بفرمائید. پس نوجوان، به کدام منبع مراجعه کند و از چه کسی کمک بخواهد ولی در این مدت، ما مشاهده کرده ایم که نوجوانان، به لطف خداوند متعال، به راحتی با ما گفتگو می کنند و در موقعیت های بسیار حساس از مشاوران ما کمک میگیرند و بارها نیز موفقیت این گفتگوها به ما رسیده است.

فلذا ای کاش، همیشه به جای انتقاد کردن، کمی واقعیات را می دیدید و تشکر کوچکی نیز از کسانی که در طلب حفظ عفت نوجوانان هستند، می کردید...

موفق باشید.
[ پنجشنبه 29 خرداد 1393 ] [ 05:45 ب.ظ ] [ سامان ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :