قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها
اولین وبلاگ تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال شما:
سلام، آقا من شب ها تخیل صحنه های ناجوری را می کنم. و بعدش که خوابم میبره، توی خواب همون صحنه ها را می بینم. بعد محتلم می شوم. به نظرتون اشکالی داره؟ یعنی الان من گناه کردم.

                    

پاسخ:
بسم الله. سلام به شما دوست عزیزم.
 فکر گناه، گناه نیست ولی فکر واندیشه گناه، پاکى و صفاى قلب را از بین مى برد و انسان را به ارتکاب آن وا مى دارد.
مولای عشق، حضرت على(ع) فرمودند: «کسى که در مورد گناهان زیاد فکر کند، گناهان او را به سوى خود مى کشند».
نیز فرمودند: «فرو رفتین و تفکّر در مورد چیزى، سرآغاز وجود و پیدایش آن چیز است». و حضرت مسیح(ع) نیز به پیروان خود درباره فکر گناه در این مضمون فرمودند: «کسی که به گناه بیاندیشد، مانند کسى است که در اتاق زیبا و رنگ آمیرى شده‏اى، آتش روشن کند. در این صورت هر چند ممکن است خانه در آتش نسوزد، لکن دست کم دود آن را سیاه و خراب مى کند».

همچنین عبدالله بن موسی بن جعفر(ع) از پدر بزرگوارش پرسید: آیا دو فرشته ای که خداوند بر هر انسانی گماشته هنگامی که فردی اراده گناه یا عمل صالحی بکند آنها را از اراده و قصد انسان با خبر می گرداند؟ امام فرمودند: آیا بوی مدفوع با بوی عطر یکی است؟ گفتم: نه. فرمودند: به راستی وقتی بنده ای قصد کار خوب می کند نفس او خوشبو می شود و از نفسش عطر بیرون می آید و زمانی که قصد گناه کند از نفسش بوی بد درآید و چون آن کار را بکند زبانش قلم آن فرشته می شود و با آب دهان آن گناهکار، کار را برای او ثبت می کند.


پس انسان در هر حال باید سعی کند که فکر گناه را در ذهن و قلب و دل خود راه ندهد که در هر کاری اول فکر و اندیشه است و به دنبال آن عمل. کشاورز وقتی می خواهد درختی بکارد، اول به فکر میوه آن است و بعد درخت را کِشت می نماید. در سایر امور زندگی هم انسان بدون فکر و اندیشه نمی تواند کاری را انجام دهد. از نگاه و منظر قرآن و روایات نیت گناه، گناه است و این که در برخی روایات فرمود: نیت گناه را ملائکه نمی نویسند یا مورد عفو الهی قرار می گیرد و خداوند می بخشد یا این که اگر به مرحله عمل نرسد گناه نیست مطلب دیگری است. در همه این روایات نیت و قصد گناه را گناه می داند، اما اگر به مرحله عمل نرسد شامل فضل و رحمت و بخشش خدا قرار می گیرد. موفق باشید.
[ جمعه 3 مرداد 1393 ] [ 10:41 ق.ظ ] [ سامان ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :