قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها
اولین وبلاگ تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال شما:

سلام
شبتون بخیر.

خواستم بخوابم فکرم مشغول بود گفتم بیام ازتون مشاوره بگیرم. البته نمیشه گفت مشکل، چون ما باهاش کنار اومدیم. قضیه اینه که ما 4 تا دوست خیلی صمیمی هستیم که توی یک کوچه زندگی می کنیم همسن هستیم و از اول ابتدایی تا الآن که کلاس هشتم هستیم 7ساله که باهم توی یه کلاسیم باهم میریم مدرسه و برمی گردیم. دوستام خیلی پسرای گلین وخلاصه جونمون رو برای هم میدیم . از داداش بیشتر همو دوست داریم. خب همه چی خوبه اما ...
امسال یه همسایه جدید برامون اومده توی کوچه که پسرشون باما همکلاسه . خونوادشون هم خیلی سفارششو به ما کردند. اون اومده توی گروه صمیمی ما. چجوری بگم؟ ...

نمیدونم بگم یا نه نباید بگم ؟ دوستی مون چی. نه من هرگز به دوستای عزیزم خیانت نمیکنم. فقط خوبه که اونا اینجا روبلد نیستن.
آقا ببخشید به هیشکی تا حالا نگفتیم آخه قسم خوردیم. خدا کنه نفهمند. راستش این که دوست جدید مشترکمون خوب خیلی خوش قیافه است و دوستام یکم بهش شهوتی شدند. البته فکر بد نکنید. کار بد نمیکنن................ من خیلی بهش گفتم که تو نباید این کارا رو بکنی، بد هست ولی اون میگه خب چه اشکالی داره؟ ما با هم دوستای صمیمی هستیم و باهم خوش میگذرونیم بعدشم کسی که نمیبینه و من هم راحتم. بقیه منو مسخره ام میکنن و میگند بی عرضه لااقل نگهبانی بده ولی من میرم یه گوشه میشینیم و هیچ کار نمیکنم فقط نگاهشون میکنم. البته راستش من هم فقط یه چندبار خیلی کم .........

راستش نمیدونم حالا باید چکار کنم . از این طرف میدونم این کار گناهه و بد هست ولی از اون طرف، ما سالهاست باهم بزرگ شدیم گفتم ما جونمون رو براهم میدیم . نمیتونم ازشون جداشم . نصیحتم بی فایده است. اصلا این پسره از کجا پیداش شد که مثل شیطون اومد و دوستام رو منحرف کرد.

ما تا الان که کلاش هشتم هستیم، هیچ وقت از این کارا نکردیم. نمیدونم چرا دوستام اینقدر با این پسره شهوتی شدند. ماتوی عمرمون هیچ کدوم این کارا رو نکردیم. 

فقط میدونم که بمیرم، طاقت دوری دوستامو ندارم.


پاسخ:

بسم الله.
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیزم.
قضیه ناراحت کننده و بسیار نگران کننده ای بود.

اگر بخواهیم موضوع شما را تحلیل کنیم، حرف های بسیاری هست که می توانیم بگوئیم ولی سخن به درازا کشیده می شود. مثلا اینکه عامل انحراف دوستاتون، اون پسر نیست بلکه هوا و هوس دوستاتون هست. درسته که اون دوستتون چهره زیبائی داره ولی این دلیل نمی شود که انسان خودش را آزاد بگذارد که هر کاری خواست، انجام دهد.

بنابراین از بررسی ابعاد این قضیه چشم پوشی می کنیم و اکنون سراغ این میرویم که شما چکار می توانید بکنید؟؟
حتما به ما بگوئید که در کدام شهر ساکن هستید تا شرایط محیطی شهر را هم بدانیم.

ببین دوست عزیزم، این روندی که دوستاتون دارند، قطعا به زودی آن ها رو به گناهان عظیم و بزرگ خواهد کشید (مطمئن باشید) و فکر نکنید که این موضوع به همین جا ختم می شود. نه خیر.... کار به زودی بسیار عمیق و خطرناک خواهد شد و شما موظفید که کاری بکنید.

البته با عرض پوزش فراوان باید بگویم که خود شما هم در پرتگاه گناه هستید. چون خودتان هم گفتید که چندباری، آن گناه را کرده اید و طعم آن را چشیده اید و از طرفی در حین گناه کردن دوستانتان، فقط تماشا می کنید و هیچ اعتراضی نمی کنید که مشخص است از دیدن آن صحنه ها دارید لذت می برید.... پس همه شما نوجوانان عزیزم، در لبه سقوط به منجلاب گناه هستید.

عزیزم، پیدا کردن راهکار نیاز به کمک شما هم دارد که بتوانید ما را راهنمائی کنید که راه بهتر را به شما بگوئیم.
مثلا آیا امکان دارد که مسیر برگشت تان را تغییر دهید؟
و یا اینکه آیا می توانید با ایجاد یه دعوای ساختگی، اون پسر را از محیط خود دور کنید؟

آیا با دبیران دینی خود در مدرسه ارتباط دارید؟ اگر انسان های مومنی هستند، شما موضوع را با آنها در میان بگذارید و ازشان کمک بگیرید.

راه کار دیگر این است که با یک بزرگتر (والدین خودتان یا والدین دیگر دوستانتان) موضوع را مطرح کنید تا آنها با این رفتار برخورد کنند.
این نکته هم مهم است که بدانید اگر پلیس در آن لحظه دوستانتان را ببیند و آنها دستگیر شوند، هرکدامشان در دادگاه شلاق خواهند خورد و قانون اینگونه تصمیم گرفته است.

و راهکارهای بسیار دیگر.
ببینید که دوستانتان از چه کسی حساب میبرند و یا از او می ترسند و از همان طریق اقدام کنید

یک جمله بسیار مهم:

اگر واقعا شما عاشق دوستانتان هستید، قطعا باید هدایت آنها برای شما در اولویت بسیار بالاتری نسبت به ادامه رفاقتتان باشد.
بنابراین تا آنجا که ممکن است از راه دوستانه باید استفاده کنید ولی اگر حتی مجبور به کاری شدید که باعث هدایت دوستانتان از طرفی و قهر کردن آنها با شما از طرف دیگر بشود، مجبورید آن کار را انجام دهید. چون جلوگیری از گناه دوستانتان قطعا مهم تر است.

قضیه مهم است، آن را بسیار جدی بگیرید و نسبت به این اتفاقات بی خیال نباشید و بدانید که سکوت شما در برابر کارهای زشت دوستانتان، نوعی تائید کارشان است و قطعا شما در پیشگاه خداوند متعال مسئولید.

منتظر صحبت های تکمیلی شما هستیم

موفق باشید

یاعلی
جذاب ترین ها را در کانال ما ببینید

https://telegram.me/aghapesarha


مسائل جنسی نوجوانان
سوالات جنسی
مسائل بلوغ
و مطالب طنز و جذاب
[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 12:44 ق.ظ ] [ سامان ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :