قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها
اولین وبلاگ تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال شما:

سلام اقا سامان. دمت گرم وبلاگت خیلی خوبه. خدا هم خیرت بده که سوالای دوستان رو خیلی خوب و مفید قشنگ جواب میدی.

راستش یه سوال: من یک مدت کلش بازی میکردم، تلگرام هم داشتم به واسطه ی کلش، بعضی وقتها از بچه هایی که توی کلنمون بودن شماره میگرفتم (صرفا به خاطر اشنایی و اگه کارش داشتم بتونم بهش اطلاع بدم) بعد یه مدت میدیدم همون یارو، منو میاره توی گروه های****** و منم باید هی این و اون رو بلاک میکردم. راستش یه روز همینطوری که داشتم توی تلگرام میگشتم، یه گروه عضو بودم، یهو تبلیغ چند تا گروه ***** رو گذاشت و (نمیدونم واقعا چرا) منم روی اون لینک ها کلیک کردم و چیزی نگذشت که مجبور شدم غسل کنم...

اعصابم بدجوری بهم ریخت توی رفیقام انقدر بچه مثبت هستم که حتی بعضی وقتها مسخره ام هم میکنن. همون موقع گوشیم رو فرمت کردم و کلش و تلگراممو با هم پاک کردم و با خودم قسم خوردم که دیگه توی این گروه ها نرم ، 20 صفحه هم قران خوندم (شاید خیلی کم باشه ولی حداقل به چشم خودم زیاد بود) و تا اونجایی هم که میتونم مسجد میرم.

تا اینکه یکروز مادرم که فهمید تلگراممو پاک کردم گفت چرا پاک کردی و... ( منم به طور خلاصه گفتم مامان تلگرام منو تحریک میکنه و به خاطر همین پاکش کردم) مادرم هم گفت دوباره نصبش کن ولی خودتو کنترل کن و دیگه توی اون گروه ها نرو.( ما توی خونمون خیلی مذهبی هستیم و مامانم به من اطمینان داره وقتی میگه نرو و خودتو کنترل کن میدونه من نمیرم)، نمیدونم برای چی این حرفو زد، فک کنم بخاطر این بود که ما با هم توی تلگرام در ارتباط بودیم و برای هم مطلب طنز میفرستادیم البته نه مطالب بد ...
خلاصه من مدتی که تلگرام پاک کرده بودم مشکلی نداشتم ولی از وقتی دوباره ریختمش باز سر و کله این گروه ها از اینور و اونور پیدا میشه و من هردفعه از پای گوشیم بلند میشم به خودم قول میدم که توی اون گروه ها نرم ولی لامصصبببببببب خیلی سخته، وقتی هم میرم اونطوری نیست که فیلم ها رو دانلود کنم

خلاصه منظورم اینه که از یه طرف توی وجودم سعی میکنم چیزای بدشو نخونم ولی از یه طرف هم یه سری چیزاشو میخونم. شاید نتونستم خوب توضیح بدم ولی امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی.

خلاصه اعصابم از دست خودم خورده نمیدونم چیکار کنم؟
تلگرامو دوباره پاک کنم؟
یا باز به خودم قول بدم ک دیگ نرم توی ان گروه ها؟پاسخ:

بسم الله
سلام دوست عزیز

برای ابتدای پاسخ، یک مثال برای شما میزنم.
یک نفر شدیدا سرماخورده باشه و بعد جلوی خودش، بستنی، خربزه و غذاهای سرخ کردنی خوشمزه که همه اش برای او ضرر داره رو میذاره. به نظر شما کار عاقلانه ای میکنه؟ و به احتمال 99 درصد بالاخره دست میبره و مقداری از غذاها رو میخوره.

همه انسانها اینطوری هستند و یک چیز طبیعی ست.
چرا شما شرایط گناه را جلوی خودتان ایجاد میکنید و بعد سعی میکنید که جلوی خود را بگیرید و هی تلاش میکنید و خود را زجر میدهید و آخر هم همان کار اشتباه را تکرار میکنید.

خب عزیزم، شما باید شرایط تحریک خودتان را برطرف کنید. چرا میخواهید خودتان را زجر دهید؟
تلگرام پر از مطالب هرزه روبه رویتان و شما هی خودتان را به صبر دعوت می کنید؟
خب تلگرام رو پاک کنید و خودتان را راحت کنید و دیگر به سمت گناه نروید.
این کار شما که خودسازی نیست که به خودتان قول دهید که دیگر سراغ این چیزها نروید، خودسازی را باید جاهای دیگر جستجو کنید. خودسازی در حضور قلب در نماز است. خودسازی در گناه نکردن و حتی فکر گناه نکردن است. خودسازی در فحش ندادن، غیبت نکردن، تهمت نزدن، دروغ نگفتن، کنترل خشم، کنترل چشم از نگاه به نامحرم است.
تلگرام را پاک کنید و خودتان را راحت کنید....
خودتان باید مراقب خودتان باشید. گاهی اوقات، والدین شرایط ما را به خوبی درک نمی کنند.
موفق باشید


http://media.mwcradio.com/podblogs/uploads/cool-alex.jpg

جذاب ترین ها را در کانال ما ببینید

https://telegram.me/aghapesarha


مسائل جنسی نوجوانان
سوالات جنسی
مسائل بلوغ
و مطالب طنز و جذاب

[ شنبه 19 دی 1394 ] [ 05:06 ب.ظ ] [ سامان ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :